FİRMA KATALOĞU
FİRMA KATALOĞU
FİRMA KATALOĞU

Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfeksiyon Hizmeti

EOS Hijyen, başta sağlık tesisleri olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, iş merkezleri, fabrikalar gibi tüm kapalı alanlarda ortam dezenfeksiyonu uygulamalarını eğitimli hizmet personelleri ile hayata geçirmektedir.

Sağlık Alanında Dezenfeksiyon

Sağlık hizmetlerinin sunumu sürecinde enfeksiyon kontrolü ve bu hizmetin yönetilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Hastanelerde enfeksiyona bağlı gerek hasta gerekse sağlık çalışanlarında önemli sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır.

EOS Hijyen olarak hastanelerde sorun teşkil eden çoklu dirence sahip mikroorganizmaların bertarafı ve çevresel bulaşımın önlenmesi için sağlık tesislerindeki dezenfeksiyon işlemlerini doğru ekipman, sarf ve uygulamalar ile gerçekleştirmektedir.

EOS Hijyen bu konuda yetişmiş eğitimli personelleri ile izolasyon alanları, yoğun bakım üniteleri ve ameliyathane gibi özel alanlarda dezenfeksiyon işlemlerini profesyonel çözüm yöntemleriyle vermektedir.

Dezenfeksiyon hizmetlerinde doğru sarf ve uygulamaların yanı sıra işleminin etkinliği sürekli ölçülerek, kontroller sağlanmaktadır. EOS, uluslararası kalite sertifikalarının ve hizmet anlayışının gereği olarak hizmet süreçlerini takip etmekte ve sürekli iyileştirme çalışmalarını yerine getirmektedir.

 

Diğer Ortamlarda Dezenfeksiyon

EOS Hijyen sağlık tesisleri dışında, kamu kurum ve kuruluşları, iş merkezleri, ofisler, fabrikalar, işyerleri, gıda ve hayvan üretim tesisleri ve konutlarda hastane standartlarında ortam dezenfeksiyonu yapmaktadır.

D-EOS Nedir?

Dezenfeksiyon uygulaması ve EOS markasının birleşimi ile meydana gelen D-EOS, ortam dezenfeksiyonlarına EOS’un tüm deneyimi ile kalite standartlarının aktarılması ile ortaya çıkan hizmettir.

D-EOS ile sağlık tesislerinde titizlikle uygulanan dezenfeksiyon uygulamaları diğer alanlara da taşınmaktadır. Hassasiyetle belirlenmiş sarflar, yeterliliklere haiz ekipmanlar ve gerekli eğitimlerden geçirilmiş personeller ile D-EOS, ilgili ortamlarda pulverizasyon yöntemleri ile ortam dezenfeksiyonunu yerine getirmektedir.

EOS Hijyen, D-EOS dezenfeksiyon hizmeti ile sunmakta olduğu hizmet öncesi ve sonrası uygulama test sonuçlarını müşterileri ile paylaşmakta ve güvenilir hizmet sunumunu yerine getirmektedir.

EOS Hijyen D-EOS uygulaması ile Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatlı biyosidal ürünler kullanmaktadır.  Aynı zamanda dünya tarafından kabul edilen markalar EOS Hijyenin çözüm ortaklarıdır.

D-EOS Tarafından Pulverizasyon Yöntemi ile Gerçekleştirilen Ortam Dezenfeksiyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pulverizasyon nedir? Neden tercih etmeliyiz?

Pulverizasyon; katı bir maddenin cihaz aracılığı ile ince damlacık (zerrecik) haline getirilmesinden sonra yüzeylere ve havaya püskürtülmesidir. Uygulandığı kapalı alanlarda tüm alet ve teçhizatlar ve ulaşılması en güç noktalara bile nüfuz etme özelliğinden dolayı tercih edilmektedir. Bu yöntem ile kullanılan sarflar 5 mikrondan daha küçük partiküllere (zerreciklere) ayrıştığı için çıplak gözle görülme imkanı yoktur. Uygulama esnasında sisleme ya da buhar gibi görsellik meydana gelmez.

Neden Hidrojen Peroksit ve Kolloidal Gümüş ?
Uygulamanın Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?
Uygulamayı Ne Sıklıkla Yaptırmalıyım ?
Ürün Alerji Yapar mı? Ortamda Yiyecek İçeceğe Zarar Verir mi?
Uygulama Ahşap, Metal Ya Da Diğer Yüzeylere Zarar Verir mi?
Dezenfeksiyon İşlemi Ne Kadar Sürer, Uygulama Sonrası Mekanın Tekrar Kullanımı İçin Gereken Süre Nedir?
Dezenfeksiyon Öncesi ve Sonrasında Temizlik Gerekli mi?
Dezenfeksiyon Hangi Ortamlarda (Alanlarda) Yapılabilir?
Dezenfeksiyon Öncesinde Ne Yapmalıyım?
EOS Hijyen Sağlık Tüm Hakları Saklıdır.